Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - spam - alebo kde sa dá proste pokecať :)

spam - alebo kde sa dá proste pokecať :)

Voľná zóna pre pokec o všetkom možnom.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo

Re: spam - alebo kde sa dá proste pokecať :)

Poslaťod Merlin » Štv 10. Jan 2019 23:15:18

Vdaka Fireman, za Nextgen!
Prajem vsetkym do noveho roku vela pary, vela uspechov, nikotin volne v predaji a rieku PG a VG.
samozrejme vela zdravia a stastia, nielen u vapingu.

p.s.
v tej malej genesis, je izolator, ale nieje ho dobre vidno.
Je vyrobeny zo sludy, /mica/ a je tenky, priehladny ako sklo.
Teda izolator v kotolni, pod sadou maticiek centerpinu.
Pod centerpinom v zavite 510, je zas osustruzeny cylinder z izolacnej hmoty pre skrutky tranzistorov.
Ak nahodou vykazoval skrat, problem je pravdepodobne v tom, ze ten centerpin, vystupuje troska viac nad zavit, no niektore gripy, ked sa zaskrutkoval na doraz, mali tendenciu vykazovat skrat.
Za to sa ospravedlnujem, je to stara vec, malo u mna pouzivana.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Osiris » Pon 28. Jan 2019 15:20:17

Paci sa vam nove RTA SQuape N[duro], ale neviete sa rozhodnut, ci DL, alebo MTL? Vyrobca velmi kvalitnych klonov 1:1 ULTON to vyriesil :D
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod janko72 » Ned 03. Feb 2019 23:35:24

Dnešná zábava, repas a reinkarnácia starých kamarátov.
Steamboy 2.0 a Chi You, FUZZE XLS.
Obidvoje na nexteli. Na ostro mi to už nejako nechutí.
:smok:
00.jpg
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Uriel23 » Sob 02. Mar 2019 12:46:35

Zdravím chalani, došli mi zásoby z Pink mule, dá sa ešte niekde zohnať nic báza? Napíšte mi správu, dik
Obrázok užívateľa
Uriel23
e-znalec
e-znalec

Poslaťod janko72 » Sob 02. Mar 2019 15:27:48

máš ss
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Pia 22. Mar 2019 14:03:47

ste mi mohli povedat aj skor, ze Kanthal A1 je vlastne skvely drot, aj ked nie je pouzitelny na TC :lol: ked som presiel na RTA, tak od samej radosti som zacal motat na S316L alebo Ni80, z obyc drotikov aj claptonov, a Kanthal som nejako odignoroval, ako prilis "plebejsky". teraz som skusil namotat par MTL buildov z A1 26ga a vysledok ma naozaj prijemne prekvapil - tam, kde ma s316l maly / nedostatocny odpor, je Kanthal uplne akurat.

ale chcem sa opytat na jednu vec - trochu experimentujem s pomerom PG/VG, a chcem aj kvoli moznej intolerancii na PG tuto zlozku vylucit - da sa vapovat v MTL aj len ciste VG, bude to v pohode zasobovat? ak by som to chcel pripadne nariedit niecim, tak ake su moznosti? zachytil som take, ze demineralizovana voda - mozem ist s tym do akeho pomeru voda/VG? znesie to aj 20/80?
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod janko72 » Pia 22. Mar 2019 16:14:05

jop, kanthal je super, tiež ho stále používam aj na dl, TC prakticky už nepoužívam
zásobovanie nie je problém, treba si len odskúšať vatu, nájsť takú, kt dobre saje, v squonku používam CANNA COTTON dlho trvá kým nasiakne ale potom drží nenormálne, mal som naliate aj čisté VG + 2% demi
pomer ti neporadím ale skús si riediť malé množstvá a uvidíš čo to povie
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Pia 22. Mar 2019 17:23:15

janko72> vdaka, som myslel, ze ta demineralizovana voda sa pouziva vyslovene miesto PG, tj v rovnakom pomere, tak skusim na tych 2% zacat. je potrebne pouzit vyslovene demineralizovanu, alebo je mozne aj destilovanu vodu?
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod janko72 » Pia 22. Mar 2019 17:39:33

Je to jedno (Merlin by mi dal :D ), nebudeš to piť na litre, domáce filtre na vodovod robia v podstate demineralizáciu.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Sob 23. Mar 2019 14:10:41

Z vodou opatrne.
Vela vody, robi problem.
Nebude sa tvorit prijemna para, pocit hebkosti pri potahu sa meni na palivy.
Najma vo vatsom mnozstve VG z mensim pomerom PG, teda cez 60% VG, zo zvyskom PG, voda nerobi celkom dobre baze.
Druha vec je, ze sa znizuje teplota odparu.
Para ma z pridavkom vody vatsie ciastocky a zacina pri odparovani zmes prskat.

Ono je to tak, ze PG aj VG su hydroskopicke latky, takze natahuju vodu zo vzduchu.
Je to ich prirodzena vlastnost.
V podstate okrem supercistych analytickych latok, ktore su dodavane v spec. obaloch, alebo v sklenenych flasiach zo spec. uzavermi, sa v podstate skladovanim, sami nasycuju vodou z atmosfery.
PG aj VG maju neobmedzenu miesitelnost z vodou, ale pre odpar a "atomizaciu" na spirale, je vhodne, ak vody obsahuju menej ako 5%.
Ide najma o to, ze pridavkom vody, sa prudko znizuje bod varu a odparu, co potom vytvori "Mokru paru".

Dalej sa rozklada rychlejsie nikotin v baze a liqide, ak je vysoka pritomnost vody.

Ono podla mna je najjednoduchsie, pre vapera miesaca, experimentatora, pouzit nasledujuci postup.
Vezme sa dripovaci atomizer, ktory ma overeny navin spiralky, vykonovo sa neprezenie a neriesi sa cloud chasing.
Radsej pouzit dlhsi drip tip, ako kratky, nepopalit si jazyk.
Nachysta sa obvykla davka, alebo snura vaty oblubenej, idelane to pustat na mensi vykon, vlozi sa cerstva vata, odstrihne a dripne sa najprv cisty VG, potom sa vymeni vata, dripne sa cisty PG, potom zmes 50%VG 50%PG, pripadne sa doladuje z pomerom VG a PG vhodna para, vhodna neutralna chut baze nulkovej, ako prekurzora buducej chuti.
Ak sa v malom mnozstve namiesa do trebars 1-2ml skumavky** PG VG baza a trocha vody, napriklad tie 2%, alebo 5%, rychlo sa to premiesa napriklad vhodenim do ultrazvukovej vane na 3min a vyzkusa sa ako to odparuje na dripaku, da sa nastavit rychlo, buduca baza a jej pomery.
Niektore "cerstvo" natocene z velkeho balona 1000ltr PG, alebo VG, ktore neboli dlho skladovane, od vyroby, maju naozaj prilis malo vody a treba vodu skutocne pridat, ale tak maximalne 0,5%.
Plati aj pre analyticke latky, dodavane od Amresco, alebo Merck.
Obvykle su dodavane hermeticky uzavrete a z minimalnym pridavkom vody.
Po rozmiesani a skaldovani, ci zreti z aromou, alebo pridanim nikotinu, cast vody naberu do seba same.
Chut sa ale postupne meni.
Na zaciatku po zamiesani, sa javia ako "suche".

Aku vodu pouzivat?
Vzhladom na fakt, ze su to celkovo male mnozstva a malo kto pracuje v laboratoriu, kde ma k dispozicii trebars redestilovanu vodu, staci voda demineralizovana, alebo aspon fitrovana purifikovana, osmoticka, bez postmineralizacie, pre fajnsmekrov je najlepsie zohnatelna "injekcna" sterilna.
https://www.bbraun.sk/sk/products/b/aqu ... braun.html
WFI / Water For Injection/ sa da zohnat obvykle bez vatsich problemov aj zadarmo.*
Na rozdiel od destilovanej vody, pre technicke pouzitie, ktora ma obvykle nejake pachute, ak ju ochutname, nechuti WFIniako.

* Vydavaju ju bez predpisu, zadarmo osobam zavislym, aby si mohli pripravovat injekcne roztoky, pre vlastne pouzitie.
Kto sa hanbi, si po vodu zajst, do centra "volneho casu" si ju moze kupit v lekarni, podobne ako potrebne injekcne striekacky, ihly a ine utility, pre vaping pouzivane doma.
** https://www.labmark.sk/skumavky-1-5-2-ml/eppendorf
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia